UUDISED

4. klassi õppekäik

Õpilaste kokkuvõtted muuseumi külastusest.

 

Me käisime Juurus Mahtra muuseumis klassiekskursioonil. Seal räägiti Mahtra sõjast ja kadrikommetest. Me riietusime nagu kadrid ning läksime teise tuppa kadritama. Muuseumis oli väljapanek Mahtra sõjas kasutatud relvadest ja karistamismeetoditest. Mulle meeldis väljapanek Mahtra sõjast. Ma sain hästi palju teada Mahtra sõja kohta.

Roger

 

Minu külastus Mahtra muuseumis

Me käisime klassiga Juurus Mahtra muuseumis. Mulle jäi meelde see, et muuseumi nimi on Mahtra muuseum, sest kunagi oli seal lähedal Mahtra sõda. Muuseumis nägin ma palju maa alt leitud asju. Mulle meeldis kõige rohkem see, et ma sain kirjutada külalisraamatusse kooli nime, mitu meid oli ja kuupäeva. Sain teada uut Mahtra sõja kohta ja seda, et kadripäeval ei tohi villatöid teha.

Lisette

 

Mahtra muuseumi külastamine

Me käisime klassiga Juurus Mahtra muuseumis. Ma nägin kive, püssipadruneid ja sain teada, kuidas karistati talupoegi. Ma kuulsin ja nägin kadrikombeid. Seal oli veel püsse ja vanu raamatuid. Muuseumi katus oli muruni. Meile meeldisid vanad mööbliesemed, tööriistad, püssid ja kuulid. Ma sain teada, et kadrid soovivad vitsaga tervist.

Trago

 

Mahtra muuseum

Me käisime klassiga 21. novembril Juurus Mahtra muuseumis, kus räägiti meile kadrikommetest. Ma sain teada, et kadripäeval aidati tööde tegemisel. Me mängisime, et käisime katri jooksmas. Nägime muuseumis hobuseraudu, püsse, padruneid ja pilte. Kuulsime ka Mahtra sõjast nii mõndagi. Mulle meeldis kõige rohkem katri joosta.

Mariette