Kolmapäeval, 8. mail toimus Kehtna põhikoolis Raplamaa 5. klasside tervisepäev. Päikselisel hommikul kogunes Kehtna koolimaja ette neliteist nelja-liikmelist 5. klassi esindust enamikest maakonna koolidest. Päev algas võistkondade moodustamisega, nii et tekkisid erinevate koolide õpilasi ühendavad nelikud. Järgmise kahe ja poole tunni jooksul läbisid grupid Kehtna põhikooli ümbritseval terviserajal neliteist punkti, kus ootasid nii teoreetilisemad kui ka praktilisemad ülesanded 5. klassi inimeseõpetuse programmist. Näiteks pidid õpilased andma esmaabi rästikuhammustuse ohvrile, laduma toidukoti sisu toidupüramiidile ja võrdlema kahte jalgratast, leidmaks sõiduks nõuetele vastav velo. Iga ülesande eest anti võistkondadele ka punkte, nii et pärast tervislikku lõunasööki kooli sööklas, selgusid ka tervisepäeva parimad. Esikolmikusse mahtunud rühmades oli lausa kümne erineva kooli õpilasi, nii et võidurõõmu jagus igasse maakonna nurka. Esikolmikusse tulnud rühmade liikmetele on planeeritud preemiareis veekeskusesse. Tühjade kätega ei lahkunud Kehtnast ükski õpilane. Lisaks huvitavatele tegevustele vabas õhus, sai iga osaleja kaasa ka tervisliku meene. Tervisepäeva korraldas Kehtna põhikooli tervisenõukogu eesotsas kooli ajaloo-, ühiskonna- ja inimeseõpetuse õpetaja Kadri Tammari ning huvijuhi Kersti Mäeväljaga. Järgmise aasta tervisepäev toimub Hagudi põhikoolis.