27.-29. aprillil 2019 toimus kauaoodatud õppereis Venemaale Peterburi linna. Tegemist oli õppereisiga, mis oli seotud vene keele, ajaloo ja geograafia ainekavaga. Õppereisist võtsid osa 7.-9. klasside õpilased, õpetajad, huvijuht ja lapsevanemad.

 

27. aprillil sõitsime Kehtnast välja kell 6 hommikul. Kell 10-11 ületasime Narvas ja Jaanilinnas eesti-vene piiri. Päeval külastasime Tsarskoje Selo'd ja uhket Katariina paleed. Õhtul jõudsime Peterburi linna ja hotelli "Ladoga". Seejärel käisime metrooga Nevski prospektil, Ülestõusu väljakul ja Galeria kaubanduskeskuses.

 

28. aprillil oli meil bussiekskursioon Peterburi kesklinnas, seejärel käisime Peeter-Pauli kindluses ja Talvepalees, kus külastasime maailma üht kuulsaimat muuseumit nimega "Ermitaaž". Õhtul sõitsime laevaekskursiooniga mööda suursugust Neeva jõge ja kanaleid. Veidi enne magama minekut käisime suures "Okei" kaubanduskeskuses.

 

29. aprilli hommikul veetsime aega kaunitel linnatänavatel, suurel turul, väisasime ka kaunist eesti Jaani kirikut, mis seestpoolt meenutab kontserdisaali. Enne kojuminekut käisime hiigelsuures "Lenta" kaubanduskeskuses, kust ostsime erinevaid meeneid. Piiriületus läks sujuvalt ning kell 22 jõudsime koju tagasi.

 

Oli äärmiselt huvitav ja teadmisterohke õppereis, mis toimus suurest tänu vene keele õpetajale Dmitri Djuženkovile ja huvijuhile Kersti Mäeväljale.