Teisipäeval, 20. novembril õppisid meie kooli 5. ja 7. klassid Tartus AHHAA keskuses.

5. klass osales õppeprogrammis „Vesi“. Esmalt täitsid õpilased ülesandeid keskuse saalis, kus said näiteks teada, mis vahe on tsunamil ja lainel, millised kalad elavad Punases meres või kuidas tekib udu. Vee omadused ja olekud said viiendikele selgemaks teadusteatris. Õpitoas sai ise uurides selgeks, mis on vee tihedus ja mida see igapäeva elus tähendab. Programmi jooksul lahendati ülesandeid rühmades, mille käigus harjutati koos töötamist ja üksteisega arvestamist. Pärast programmi lõppu jagus hulgaliselt uudistamist ka iseseivalt. 5. klassi jaoks oli päeva lahutamatuks osaks ka AHHAA Teaduspoe külastamine, kust viisid endale paljud koju nupukaid meeneid.

7a ja 7b klassi õpilaste õppekäigu teemaks oli „Tervis ja toitumine“. Noored osalesid kahes töötoas. Esimeses töötoas räägiti inimese toitainete vajadusest ning õpilased said valmistada etteantud retsepti järgi kooki. Igas retseptis puudus mõni oluline koostisosa. Pärast said õpilased gruppides tehtud kooke maitsta ning analüüsida, mida puudu olev koostisosa mõjutas. Kookide küpsemise ajal töötasid lapsed gruppides ning otsisid tervisega seotud infot kogu keskuse eksponaatide seast. Teises töötoas räägiti õpilastele neerudest ning lapsed said ise neere lahata.

Õppekäiku rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus.