Kui Kehtna vald kutsus oma piirkonna lasteasutusi üles tegema kodumaale 100 sünnipäevaks kingitus- ehitama Kehtna valda 100 linnumaja, ei osanud keegi arvata, et sada jääb liialt väikeseks arvuks. Nii ootab Kehtna valla koolide ja lasteaedade ümbruses ning Kehtna mõisa pargis  uusi elanikke tänavu lausa 176 pesakasti. Pesakastid nii suurtele kui väiksematele lindudele. Lihtsaid kuid korralikke ja uhkemaid ja lausa disainihõngulisi.

Konkursist võtsid osa meie nelja kooli tööõpetuse õpetajad Toomas Tõnisson ( Kehtna ja Valtu Põhikool) ja Ants Pedaja (Eidapere Järvakandi Kool), kelle juhendamisel said poisid pesakasti ehitamise kunsti selgeks.

Eraldi vanuserühma moodustasid lasteaedade pesakastid. Siin võistlesid rohkem vast isad/emad ja vanaisad/vanaemad. Kuna just lasteaedade voorus oli osalemine väga suur, siis loodame, et selline üleskutse oli vanematele meeltmööda ja veedeti koos aega pesakastide meisterdamisel ja kaunistamisel.

Igast osalenud koolist/lasteaiast kogunes Kehtna Kunstide Kooli koridori galeriisse valik kaunimatest pesakastidest. Nende hulgast omakorda valis źürii välja kõige kõiged. Hinnati tehnilist teostust ja väljanägemist, ka juhendile vastavust nagu augu suurust ja sobivust pesakasti suurusega, töötlust nii seest kui väljast.

Konkursi võitjad:

Peaauhind  väikese linnu pesakast – Kaisa ja Mattias Kraav ja vanaisa Ants Pedaja

Peaauhind suure linnu pesakast- Klara ja Saara Sõrmus ja vanaisa Aleksander Sõrmus

Publiku lemmik- Karl Markus perega.

Suurim söögimaja- Sandra Ustav perega.

Žüriisse kuulus Kristiine Vahtramäe ja Aivar Puur Kehtna valla esindajatena, Kaja Mõtsnik Kehtna valla pikaajaline haljastaja ja , Anne Ummalas Kehtna Kunstide Kooli esindaja, Andres Aasaväli sponsorite esindaja.

Suur tänu ka sponsoritele, kelle toel said koolid tööõpetuse tundidesse vajalikud materjalid. Täname Trakmets OÜ, Lokuta Kaater OÜ, Vindor OÜ, Tohuvana OÜ.

Konkursile esitatud pesakastid pannakse Kehtna mõisaparki üles aprilli keskel. Nii on kõigil huvilistel võimalik minna uudistama, kas linnud uued kodud ka omaks võtavad.

Kevadeni on veel aega, kutsun üles kõiki ka oma aeda ja metsatukka lindudele pesakasti ehitama.

Huvitavat kevadeootust

Anne Ummalas

Žürii esindaja

Auhindade nominatsioon:

Kooli vanuserühm

*  Koolide arvestuse peaauhind maja nr 13 – Martin Feklistova isaga Valtu Põhikoolist suurepärase teostuse ja loomingulise idee eest.

* Koolide arvestuse esimene preemia maja nr 15 – Steven Araslanova Järvakandi kool, tehniliselt ja nõuetelt õige majake mis on looduslähedane ja lihtne puhastada.

Tänukiri täiusliku põõsalinnu majakese eest maja nr 18 – Marko Pärnpuu Järvakandi Kool

Tänukiri sponsormaterjali kõige täpsema ja tulemusliku kasutamise eest Maja nr 17-    Dominik Jan Morozov, Kehtna Põhikool

19- Ralf Raidsalu , Kehtna Põhikool

20- Rasmus-Cristopher Kukk, Kehtna Põhikool