Sel laupäeval toimus Laagri koolis FLLi Tallinna I poolfinaal, kus ka meie õpilased Heiki Vaabel, Romet Laas, Angela Pajo, Maret Metsaäär ja Markus Habo koos juhendajatega Ragne Falilejev ja Airi Metsaäär osalesid. Poolfinaalis osales kokku 35 meeskonda ja neist 10 pääses finaali. Selle hooaja väljakutse teemaks oli hüdrodünaamika. Mis see FLL üldse on?

FIRST LEGO League (FLL) on õpilastele vanuses 9-16 suunatud programm,  mille eesmärgiks on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine. Leidub veel teisigi võistluste sarju nagu Jr FLL, mis on mõeldud päris pisikestele. FLLi saab kasutada koolitöös ja ka teistes vormides. Meeskonnad, mis koosnevad kuni kümnest lapsest ja vähemalt ühest juhendajast, võivad olla seotud mõne klubilise tegevuse või organisatsiooniga, kuid tegu võib olla ka lihtsalt sõpradega, kes soovivad midagi lahedat teha.

Juhindudes FLLi põhiväärtustest osalevad meeskonnad iga-aastasel konkursil, mis koosneb robotivõistlusest ja projektist. Robotivõistluse jaoks tuleb meeskondadel ehitada ja programmeerida autonoomne LEGO Mindstorms robot. Robotivõistluse eesmärgiks on lahendada 2,5 minuti jooksul erinevaid ülesandeid ja koguda võimalikult palju punkte. Projekti käigus uurivad meeskonnad kindlat tõsielulist probleemi, mida teadlased ja insenerid lahendada üritavad. Uuritavale probleemile tuleb meeskondadel leida innovatiivne lahendus või siis tugineda mõnele olemasolevale lahendusele. Projekti oluliseks osaks on oma avastuste ja lahenduse jagamine teiste inimestega.

FIRST LEGO League 2017/18 hooaja ülesanne on uurida vett – kuidas me kogume seda, transpordime, kasutame ja kuidas sellest lahti saame. FIRST LEGO League toimub üle maailma ning sellel hooajal võtab põnevast väljakutsest osa üle 30 000 meeskonna.

Meie meeskonnal läks selles poolfiaalis väga hästi ja nad pääsesid 10 parima hulka, kes märtsis finaalis osalevad. 

Palju õnne asjaosalistele ja hoiame pöialt, et ka märtsis kõik hästi läheks!

Ragne Falilejev