28. septembril andsid 3a, 3b ja 8. klass hoo sisse Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt rahastatava projekti selle õppeaasta tegemistesse.  Sõitsime üheskoos Kabli loodusmajja, et osa saada õppeprogrammist „Linnud sügisriigis“. Pärastlõunal veetsime lõbusasti aega Pärnu Terviseparadiisis.

3b klassi õpilased meenutavad:

Kaisa:„Me nägime inimeste ja lindude tehtud linnupesi. Metsas oli üks kuivanud puu, mis pidi olema rähnide söökla. Metsa all rohu sees olid ämblikuvõrgud, mille peal olid vihmapiisad.“

Liisbeth:„Metsateel kohtusime härra ja proua Kadakaga. Proua Kadakast ja härra Kadakast saab nii aru, et proual on marjad küljes, aga härral marju pole. Mulle tuli võsapuuk saapa peale.“

Egert:„Mere ääres nägin roosat, lillat ja oranži millimallikat. Veel nägin ühte surnud kala. Giid ütles, et see on ogalik.“

Kaur:„Me käisime mere ääres, kus oli palju millimallikaid. Ma vaatasin binokliga paljusid asju. Toas oli puutetundlik ekraan, mida ma sain katsuda. See oli jube lahe.“

Lisanne:„Kabli linnujaamas nägime ühte näljast sinitihast. Mere ääres oli väga külm. Me saime minna lindude võrgu alla. Selle lõpus oli üks lõks, kuhu linnud kinni jäävad. Sealt viiakse linnud rõngastamisele ja pärast lastakse lendu.“

Triine:„Sain teada, et Eestis on väga palju kiili liike. Kablis leiti uus kiili liik, kelle nimi on lõunakõrsik. Ma sain musträhni paitada ja nägin sinitihast ning ma ei suuda uskuda, et on olemas sinitihasest väiksem lind.“

8. klassi õpilased meenutavad:

Maret:„Bussisõit Kablisse oli küll pikk, aga seda väärt. Kahjuks meie grupp ühtegi linnu rõngastamist ei näinud, aga vähemalt saime teada, kuidas see käib. Muidu oli seal tore ja põnev. Veekeskuses oli loomulikult äge. Ma polnud seal nii ammu käinud, see tegi asja veel toredamaks. Pärast läksime restorani sööma. Söök oli maitsev.“

Romet:„Kabli rõngastamisjaama ma tööle küll ei lähe, sest vabatahtlikele palka ei maksta.“

Karl Martin:„Mulle jäi see rõngastamisjaam meelde. Seal oli lõbus. Meri ja liivane rand olid väga lahedad. Vaatetorn oli seal väike. Mulle see päev täitsa meeldis.“

Elizabeth T.:„Käisime vaatamas lindude rõngastamist. Minu jaoks on see lihtsalt looma piinamine. Veekeskuses sai lõpuks sooja pärast kolme tundi õues olemist.“

Angela:„Väga tore väljasõit oli. Linnumajas oli üpris huvitav.“

Artjom:„Oli väga tore. Sain uusi lindude nimesid teada ja kuidas neid võrke lindude püüdmiseks kasutatakse. Veekeskuses oli väga äge.“

Õppepäeval osales kokku 40 õpilast, 2 lapsevaemat ja klasside juhatajad õp Airi, õp Merike ja õp Evelyn.